Expanze Master Lock

Zabezpečení
proč Master lock

Příběh Master Lock

Nápad vynálezce Harryho Sorefa

Nápad vynálezce Harryho Sorefa

  • Rok 1919

V roce 1919 zámečníka a vynálezce Harryho Sorefa napadlo, že když dveře bankovního trezoru a bitevní lodě jsou postaveny v laminovaných vrstvách oceli pro větší pevnost, proč by nemohl být zámek sestrojen stejným způsobem.
V této době byla většina visacích zámků dutá a mohla být snadno zničena pomocí fyzické síly.

Původní nápad Harryho byl prodávat tento zlepšený visací zámek pro výrobní společnosti. Nicméně počet dílů a výrobních kroků potřebných v původních vzorech a prototypech zděsil inženýry, patentové zástupce a výrobce, kterým je ukazoval. Žádná ze společností nechtěla nic mít s Harryho revoluční myšlenkou.
Akceptoval odmítnutí svého výtvoru, ale dál pevně věřil ve svůj nadřazený laminovaný visací zámek a jeho efektivní výrobu.

Rok 1919
Rok 1921
Založena společnost MasterLock

Založena společnost MasterLock

  • Rok 1921

V roce 1921 Harry založil společnost MasterLock s finanční podporou svých dvou přátel, P. E. Yollese a Sama Stahla. V roce 1924 vynalezl a patentoval první laminátový visací zámek.
Tyto první visací zámky byly vyrobeny v jedné místnosti malé komerční budovy, která disponovala vrtačkou, bruskou, lisem a pěti zaměstnanci. Přes nedostatek peněz, vybavení a prostor, produkce malé firmy zastínila vše ostatní, co bylo v té době na trhu.
Nejen že tyto zámky byly silnější, ale byly také mnohem těžší než ostatní visací zámky. To se změnilo v nepředvídané výhody.

Master Lock, ikona mezi visacími zámky

Master Lock, ikona mezi visacími zámky

  • Rok 1925

Master Lock v čele s Harrym Sorefem se stává uznávanou ikonou mezi visacími zámky. Mistr úniku a kouzelník, Harry Houdini, navštívil Harryho Sorefa poté, co nebyl schopen uniknout z páru pout. Harry Soref radil Houdinimu jak schovat pod jazyk a mezi prsty klíče od visacích zámků, a tak úspěšně provádět své triky během jevištních show.
Časy byly pro Harryho i jeho společnost velmi dobré. Ten se proto rychle přesunul ze své jednopokojové prodejny do opuštěného pivovaru Pabst, který byl volný k pronájmu vzhledem k prohibici. Je ironií, že zákaz produkce a distribuce alkoholu měl dopad nejen na nový výrobní proces, ale také přispěl k většině prvních objednávek.

Rok 1925
Únor 1928
Expanze do New Yorku

Expanze do New Yorku

  • Únor 1928

Dne 20. února 1928 byl přepraven kontejner obsahující 147 600 kusů visacích zámků do federálních skladů v New Yorku. Tyto zámky byly použity k uzamčení mnoha lihovarů, zařízení a provozoven, které během prohibice nezákonně obchodovaly s alkoholem.
Kvalita zámků byla tak vysoká, že Master Lock brzy začal přijímat další velké zakázky od jiných federálních agentur z celé země.

Master Lock představoval vzkvétající obchod, který brzy vzrostl na největšího světového výrobce visacích zámků, a tohoto statutu se stále drží.

Zlatá medaile od Americké asociace zámečnických mistrů

Zlatá medaile od Americké asociace zámečnických mistrů

  • Rok 1931

V roce 1931 Harry dostal zlatou medaili od Americké asociace zámečnických mistrů za největší rozvoj v zámcích v průběhu posledních 50 let. Během svého působení se Master Lock stal jedním z předních světových autorit zabývající se výrobou zámků.
V obou světových válkách Harry Soref sloužil jako bezpečnostní poradce ozbrojených sil. Během první světové války vynalezl speciální visací zámek pro ochranu tanků.

Rok 1931
Rok 1939
Vznik kombinačních zámků

Vznik kombinačních zámků

  • Rok 1939

Do konce roku 1939 se Master Lock přestěhoval do současné Milwaukee, ve Wisconsinu, kde má sídlo a výrobní závod na 2600 N. 32. Street.
Harry pracoval na myšlence nového typu zámku a zlepšoval výrobní postupy svých stávajících zámků. Po letech přišel s nápadem k jednomu ze svých kombinačních zámků, kterým popletl své zaměstnance a téměř narušil chod celého závodu. Nařídil provést montáž zámku pozpátku, což bylo dle původního výrobního procesu něco nevídaného.

Tento jeho nápad se však brzy ukázal jako velmi inovační postup, který nejen usnadňoval montáž tohoto zámku, ale také výrazně zlepšil produktivitu. Harry Soref byl také první, kdo začal používat lemový řetěz.

Harry Soref zemřel.

Harry Soref zemřel.

  • Rok 1957

V březnu 1957 po krátké nemoci Harry Soref zemřel. Jeho památka bude přetrvávat v srdcích jeho rodiny, spolupracovníků a nespočtu přátel. Organizace a mnoho poznatků v oblasti zámečnického průmyslu zůstanou památkou na tohoto génia.
Jeho dlouholetý přítel a původní investor Sam Stahl jej následoval jako prezident společnosti až do své smrti v roce 1964. V této době rodina Harryho Sorefa převzala úplnou kontrolu společnosti s dalšími třemi hlavními investory. O šest let později se společnost Master Lock stala dceřinou společností Fortune Brands (dříve Brands). Dnes je Master Lock součástí Fortune Brands Home & Security.
Navzdory změně vlastnictví je společnost i nadále pokračovatelem v tradici výroby inovativních produktů a udržuje si zaměření na neustále se zlepšující výrobní procesy.

Rok 1957

VISACÍ ZÁMKY MASTER LOCK PRO VŠECHNY VAŠE POTŘEBY

Biometrické visací zámky | Kombinační visací zámky | TSA zámky | Zámly
z vrstvené oceli | Titanové visací zámky | Speciální visací zámky | Elektronické visací zámky

Main Menu x
X