Zabezpečení
Technologie master lock

Zabezpečení šatních skříněk a zavazadel

Visací zámky určených pro zabezpečení skříňky

Master Lock® je největším americkým výrobcem visacích zámků určených pro zabezpečení skříněk ve školách, šatnách sportovních zařízení, jako jsou bazény, stadiony, haly, posilovny a další, či skříněk určených pro zaměstnance v práci. Zámky jsou standardně vybaveny cylindrickou vložkou otevíranou pomocí klíče. Pro ty, kteří neradi nosí klíče u sebe, jsou k dispozici kombinační visací zámky s fixně nastavenou kombinací nebo libovolně nastavitelnou, kterou lze kdykoliv změnit. Kombinace může být standardně číselná, případně alfanumerická (písmena a číslice), která se mnohým uživatelům snadněji pamatuje.

Kombinační zámky Master Lock®

Kombinační zámky jsou dostupné v několika provedeních ciferníků – kruhovým nebo horizontálně či vertikálně orientovaným.

Vybrat si můžete také z široké škály různých sportovních či jiných motivů.

Zámky jsou dostupné v různých barevných provedeních, díky čemuž lze např. vzájemně odlišit skupiny skříněk nebo sladit barvu zámků s barvami školy či instituce.

Vybrané modely kombinačních visacích zámků je možné nouzově otevírat pomocí generálního klíče, pokud např. majitel zámku zapomene kombinaci.

 

 

Visací zámky Master Lock® One®

Master Lock® One® je ideálním řešením pro ty, kteří si neradi pamatují kombinace nebo s sebou nosí větší množství klíčů. Tento visací zámek disponuje unikátním uzamykacím systémem, který lze otevřít jednoduchým pohybem palce pomocí středového směrového tlačítka. Kombinaci tedy tvoří sekvence pohybů nahoru, dolů, doprava a doleva, která je uživatelsky nastavitelná od 2 do 99 pohybů. Otevření visacího zámku Master Lock® je stejně snadné jako ovládání Vašeho mobilního telefonu. Díky ergonomickému zaobleném tvaru se snadno drží v dlani a dostupný je ve 2 leskle barevných provedeních. Na plovárně, v posilovně, ve škole či v kancelář, Master Lock® One® je ideálním řešením pro ochranu cenností bez nutnosti vlastnit klíč nebo si pamatovat číselnou kombinaci.

Visací zámky pro hendikepované osoby

Master Lock® myslí také na osoby s tělesným nebo zrakovým postižením. Visací zámek 2650EURD je určen speciálně ně. U tohoto zámku není nutné pro jeho otevření otáčet klíčem. Stačí klíč zasunout do klíčové dírky a zatáhnout za tělo zámku. K tomu je potřeba jen minimální síly 25 N, což odpovídá zhruba 2,5 kg. Tento zámek má také další speciální funkce. Na spodní straně těla je drážka, která slouží jako vodítko pro snadné vložení klíče. Tvar zámku a pogumované tělo usnadňuje jeho otevření zámku. Na boční straně zámku, kde se nachází klíčová dírka, je výstupek, který usnadňuje její nalezení, zejména osobám s vadou zraku. Speciální klíč je navržen pro velmi jednoduché uchopení, dokonce i když má uživatel nedostatek místa nebo silné artritické onemocnění.

Elektronické visací zámky Master Lock®

Unikátní elektronický visací zámek Master Lock® 1500eEURDBLK představuje další krok ve vývoji zabezpečení šatních skříněk. Jeho ovládání probíhá pomocí speciálního směrového rozhraní a zadání alfanumerického kódu. Tyto kódy mohou být až 4 – 1 administrátorský a 3 uživatelské. Zadávání kódu při snížené viditelnosti usnadňuje integrované LED osvětlení. Zámek je napájen pomocí baterie CR2032 s životností až 5 let. V případě jejího vybití Vás zámek pomocí LED indikace o této skutečnosti informuje. Co se týče bezpečnosti, Master Lock® 1500eEURDBLK se nijak neliší od klasických visacích zámků v portfoliu Master Lock®. Tělo zámku je vyrobeno ze zinkového odlitku vysoce odolného proti mechanickému poškození. Třmen zámku z bor-karbidu naproti tomu odolává pokusům o jeho přestřižení nebo přeřezání. Zámek je navíc vybaven speciální západkou s technologii BlockGuard®, která znemožňuje neoprávněné otevření zámku technikou „shimming“.

Zámky pro zabezpečení příručních zavazadel

Stejně jako je důležitá ochrana skříněk, je vhodné chránit i své batohy, tašky, kabelky, kufry a další příruční zavazadla. Master Lock® nabízí široký sortiment visacích zámků určených k tomuto účelu. Jako je tomu u ostatních visacích zámků Master Lock®, zámky pro zabezpečení zavazadel se člení do 2 základních skupin podle způsobu zamykání – klasické otevírané pomocí klíče a s kombinačním zámkem.

 

Provedení třmenů Master Lock®

Kromě tvaru těla zámku se mohou jednotlivé typy lišit také způsobem provedení třmenu, který je vyroben buď z ocelové kulatiny nebo z flexibilního pleteného ocelového lanka.

Zámky jsou k dostání v rozličných barevných provedeních a s různými drobnými funkcemi, jako je například možnost zapsání identifikačních údajů na integrovaný štítek na těle zámku.

K dispozici jsou také zámky ve formě karabin uzamykatelných pomocí číselné kombinace.

VISACÍ ZÁMKY MASTER LOCK PRO VŠECHNY VAŠE POTŘEBY

Biometrické visací zámky | Kombinační visací zámky | TSA zámky | Zámly
z vrstvené oceli | Titanové visací zámky | Speciální visací zámky | Elektronické visací zámky

Main Menu x
X