Zabezpečení
Technologie master lock

Visací zámky pro všeobecnou ochranu

Zabezpečení garážových vrat Master Lock®

Master Lock® je výrobcem visacích zámků již od r. 1921. Portfolio zahrnuje širokou škálu zámků rozličných velikostí a délek třmenu, způsobu uzamykání a úrovně bezpečnosti. Síla Master Lock® spočívá v schopnosti kombinovat inovace s bezpečností a designem k vytvoření spolehlivého a osobitého zámku.

Všechny visací zámky Master Lock® jsou rozčleněny na stupnici 1 až 10 z hlediska úrovně jejich bezpečnosti. To usnadňuje zákazníkům výběr zámku splňujícího jejich specifické požadavky. Pro představu visací zámky úrovně 2 a 3 jsou vhodné pro zabezpečení cestovních a příručních zavazadel, zámky úrovně 5 pro ochranu šatních skříněk a nářadí a zámky úrovně 8 a vyšší pro zabezpečení garáží, bran, přívěsů, kůlen, lodí a mnoho dalšího.

Mosazné visací zámky Master Lock®

Tato řada visacích zámků tvoří největší část prodeje na evropském trhu. Je to zejména díky jejich široké nabídce a kvalitnímu dílenskému zpracování, protože zahrnuje zámky od těch nejmenších pro zabezpečení zavazadel až po ty největší pro náročnější aplikace.

Masivní tělo z mosazi poskytuje dostatečnou ochranu proti mechanickému poškození a díky třmenu z kalené oceli jsou tyto zámky vysoce odolné proti jeho přeřezání a přestřižení. Dvojitá západka snižuje riziko vypáčení zámku, zatímco cylindrická vložka možnost jejího vyhmatání planžetou.

Zámky této série jsou dostupné v různých šířkách těla a velikosti třmenu, a jsou tak použitelné v široké škále aplikací od zabezpečení šatní skříňky (30 mm) až po zabezpečení garáže a kůlny (70 mm).

Mosazné visací zámky Master Lock®

Zámky této série jsou dostupné v různých šířkách těla a velikosti třmenu, a jsou tak použitelné v široké škále aplikací od zabezpečení šatní skříňky (30 mm) až po zabezpečení garáže a kůlny (70 mm).

Pro poskytnutí ještě větší úrovně zabezpečení Vašich cenností jsou mosazné zámky Master Lock® k dispozici také v provedení se zapuštěným třmenem nebo s horizontálně uzamykatelným třmenem.

Modely visacích zámků s délkově nastavitelným a vyjímatelným třmenem umožňují jednoduché a flexibilní zabezpečení a jsou k dostání v provedení s tělem z mosazi, vrstvené oceli či s vinylovým potahem pro zajištění odolnosti proti povětrnostním vlivům.

 

 

Hliníkové visací zámky Master Lock®

Toto řada visacích zámků Master Lock® nabízí stejné parametry jako zámky vyrobeny z mosazi, s rozdílem v materiálu, z kterého je vyrobeno tělo zámku. Díky hliníku jsou zámky lehčí a odolnější vůči korozi. Pro zvýšení odolnosti proti nepříznivým povětrnostním vlivům a mechanickému poškození jsou navíc k dispozici s vinylovým potahem v několika barevných provedeních, jako jsou klasické, pastelové a stínované barvy či různé sportovní a motivy.

Visací zámky Master Lock® z laminované oceli

Nejprodávanější zámky v USA s cylindrickou vložkou a extra odolným tělem z laminované (vrstvené) oceli Master Lock® vyrábí už více než 90 let. Díky duálnímu systému uzamykání, třmenu z kalené oceli a masivnímu provedení těla jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších zámků v portfoliu Master Lock®.

Visací zámky Master Lock® Titanium®

Série visacích zámků Master Lock® Titanium® je výsledkem rozsáhlého spotřebitelského výzkumu, inovací a nových technologií. Tělo z nerezové oceli zaručuje maximální odolnost vůči korozi. Blokovací mechanismus je zesílen titanem, aby bylo dosaženo jeho vysoké odolnosti a spolehlivosti. Díky kompaktnímu designu a zapuštěnému třmenu jsou vysoce odolné proti vypáčení a přeřezání. Snadno dostupná klíčová dírka na přední straně zámku umožňuje jeho snadné otevření i jednou rukou.

Visací zámky jsou často používány v extrémních klimatických podmínkách – špatné počasí, sníh, agresivní prostředí, nebo dlouhodobé vystavení slunečnímu svitu. Master Lock® vyvinul řadu bezpečných a spolehlivých visacích zámků schopných těmto nepříznivým podmínkám odolávat. Poskytují maximální ochranu proti běžným typům útoku, jako je vypáčení, přeřezání, přestřižení apod., a přitom si můžete být jisti, že jejich mechanismus bude stále funkční, bez ohledu na podmínky. Všechny visací zámky mají omezenou doživotní záruku.

Visací zámky Master Lock® Excell®

Řada visacích zámků Master Lock® Excell® spojuje maximální bezpečnost spolu s všestranností a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům. Pro ochranu inovací vyvinutých společností Master Lock® a vztahujících se k sérii Excell® bylo podáno celkem 40 patentů.

Všechny zámky této řady mají společné komponenty, které zvyšují jejich úroveň bezpečnosti. Jedná se mimo jiné o třmen s osmiúhelníkovým profilem vyrobený z bor-karbidu, který je 2x odolnější proti přeřezání než standardní ocelový třmen nebo dvojitá západka odolná proti vypáčení. Ochranná krytka klíčové dírky nebo ciferníků zabraňuje vniknutí nečistot a zvyšuje odolnost vůči povětrnostním vlivům, zatímco gumový potah zámku chrání před poškrábáním.

 

Visací zámky Master Lock® z oceli s krytem z termoplastu

Visací zámky s ochranným krytem ze speciálního termoplastu jsou schopny dlouhodobě odolávat extrémním teplotám a UV záření. Dvojitě blokovaný třmen rovněž potažený termoplastem poskytuje navíc extra ochranu a odolnost. Díky krytce klíčové dírky na spodní straně těla zámku je zamezeno vniknutí prachu, písku, vody a jiných nečistot do zamykacího mechanismu. Tělo zámků této série je vyrobeno z masivní nebo laminované oceli.

 

Visací zámky Master Lock® Pro Series®

Více než 2 roky Master Lock® analyzoval požadavky, které zákazníci z průmyslového, komerčního a maloobchodního sektoru na visací zámky kladou. Z provedené analýzy vyplynuly tyto 2 základní požadavky:

  • Vysoká bezpečnost a odolnost proti fyzickým útokům
  • Spolehlivý provoz v náročném prostředí

Visací zámky Master Lock® Pro Series® splňují obě tyto podmínky.

Visací zámky Master Lock® Pro Series®

Visací zámky Master Lock® Pro Series™ mají tělo vyrobeno z masivní laminované oceli, které je potaženo termoplastickým materiálem Xenoy®, jenž zámek chrání proti nepříznivým povětrnostním vlivům a zároveň uzamykaný předmět proti mechanickému poškození a poškrábání. Pro zajištění dlouhé životnosti a spolehlivosti zámku je zamezeno vniknutí prachu, písku, vody a dalších nečistot do vnitřního mechanismu zámku pomocí speciálního těsnění třmenu Estane® a krytky klíčové dírky ve spodní části zámku. Z hlediska bezpečnosti disponují zámky Pro Series™ kaleným třmenem ze slitiny boru, který vyniká vysokou odolností proti přeřezání a přestřižení. Třmen je po uzamčení zámku zajištěn dvojitou kuličkovou západkou bránící vypáčení či uražení zámku. Vysoko bezpečnostní cylindrická vložka s 6 stavítky uvnitř zámku je naproti tomu odolná proti vyhmatání.

Visací zámky Master Lock® Pro Series™ jsou dostupné v několika šířkách těla a velikostech a provedeních třmenu včetně zapuštěného.

VISACÍ ZÁMKY MASTER LOCK PRO VŠECHNY VAŠE POTŘEBY

Biometrické visací zámky | Kombinační visací zámky | TSA zámky | Zámly
z vrstvené oceli | Titanové visací zámky | Speciální visací zámky | Elektronické visací zámky

Main Menu x
X